Pierwsza pożyczka za darmo – specjalna oferta dla nowych klientów

Na rynku pożyczek krótkoterminowych możemy coraz częściej zaobserwować walkę firm o nowych klientów. Dlatego też parabanki mają wiele niezwykle ciekawych ofert, takich jak pierwsza pożyczka za darmo udzielana nowym klientom. Ma ona na celu przyciągnąć nowe osoby, które zapoznają się z zasadami panującymi u pożyczkodawcy i prawdopodobnie w przyszłości skorzystają z kolejnych, płatnych pożyczek.

Pierwsza darmowa pożyczka jest oferowana nowym klientom, a firma udziela ją bez żadnych odsetek, opłat przygotowawczych ani innych kosztów. Innymi słowy, w przypadku pożyczenia kwoty 1000 zł, należy oddać również 1000 zł. Istotne jest jednak, aby spłaty dokonać w terminie. Wszelkie opóźnienia czy też przedłużenia terminów sprawiają, że konieczne będzie zastosowanie opłat dodatkowych.

Zobacz jakie kary czekają za przekroczenie terminu spłaty chwilówki.

Czy pierwsza pożyczka za darmo jest łatwa do otrzymania?

Firmy pożyczkowe dość często odrzucają wnioski o darmowe pożyczki. Nic w tym dziwnego, ponieważ są one bardzo ryzykowne, a brak spłaty takiej pożyczki sprawia, że firma pozbawiona jest rezerw finansowych pozwalających na pokrywanie nieprzewidzianych kosztów. Dlatego pożyczkodawcy weryfikują zdolność kredytową potencjalnego klienta oraz udzielają pierwszych pożyczek na ograniczone, dość niskie kwoty. Sprawdź  również czym kierować się przy wyborze pożyczki z parabanków.

Korzyści dla pożyczkodawcy oraz pożyczkobiorcy

Z darmowych pożyczek korzyści czerpią zarówno pożyczkodawcy, jak i pożyczkobiorcy. Klienci mają możliwość otrzymania pieniędzy praktycznie za darmo. Nie ponoszą żadnych dodatkowych opłat w przypadku terminowej spłaty. Dla firmy pożyczkowej korzyścią jest rozszerzenie bazy klientów oraz zachęcenie większego grona osób do skorzystania z jej oferty. Często firmy takie dzwonią do klientów znajdujących się w ich bazach danych przypominając o swoich ofertach. Jeśli chcesz sprawdzić czy to jest rzeczywiście pożyczka za darmo, sprawdź RRSO, więcej na temat znajdziesz w tym artykule.

Poszukiwanie promocji z darmowymi pożyczkami

Znalezienie promocji określanej jako pierwsza pożyczka za darmo, wcale nie jest trudnym zadaniem. W internecie można znaleźć wiele ciekawych rankingów pożyczek pozabankowych, w których na bieżąco są aktualizowane promocje i oferty firm pożyczkowych. Dzięki takim stronom można nie tylko dowiedzieć się o tym, które firmy oferują takie promocje, ale również możemy je porównać. Innymi słowy, pożyczkobiorca może wybrać promocyjną ofertę pożyczkową na 0% dopasowaną do własnych potrzeb (zwykle chodzi o wysokość pożyczanej kwoty).

Strony z rankingami udzielają również informacji, które oferują ciekawe promocje dla stałych klientów, którzy od czasu do czasu również mogą liczyć na pożyczki 0%.