Kredyt na samochód

Postanowiłeś zakupić samochód kempingowy i wyruszyć w podróż po całej Europie? A może do Twojej rodziny dołączył nowy członek i potrzebujecie większego samochodu lub podjęta przez siebie praca wymaga o Ciebie kupna samochodu. Wszystkie te i wiele innych czynników może sprawić, że zaczniemy zastanawiać się nad uzyskaniem kredytu. Przedstawmy więc, jak należy to zrobić i jaką rolę odgrywa w tym kalkulator zdolności kredytowej.

Kredyt gotówkowy czy kredyt samochodowy 

W pierwszej kolejności, należy zastanowić się jakiej formy kredytu oczekujemy. Główną różnicą jest swoboda dysponowania uzyskaną pożyczką oraz formą jej zabezpieczenia. Kredyt gotówkowy może być przeznaczony na dowolny cel. Samochodowy jedynie na zakup nowego lub używanego auta. Kredyt gotówkowy, w przeciwieństwie do samochodowego nie posiada określonego przedmiotu zabezpieczenia. Kredyt samochodowy jest zabezpieczony poprzez zastaw rejestrowy. Umożliwia to bankowi przejęcie naszego auta, jeżeli nie spłacamy kredytu. Popularna jest też cesja z polisy AC. Oznacza to, że w przypadku wypłaty odszkodowania, przykładowo w wyniku kradzieży samochodu, to środki zostaną przejęte przez bank i zostaną przeznaczone na pokrycie naszego zobowiązania. Kolejną korzyścią wynikającą z kredytu samochodowego jest jego niższe oprocentowanie oraz możliwość dłuższego okresu spłaty, niż w wypadku pożyczki gotówkowej.

Jak przygotować się do złożenia wniosku?

Nim zdecydujemy się na złożenie wniosku o pożyczkę, to warto sprawdzić, czym jest kalkulator zdolności kredytowej. To proste narzędzie online jest w stanie określić, czy nasze aktualne dochody pozwalają, na zaciągniecie interesującego nas kredytu. Jeżeli więc kalkulator zdolności finansowej nie potwierdzi możliwości uzyskania pożyczki w banku, należy z niej zrezygnować lub zmniejszyć kwotę, o którą się ubiegamy.