Firmy pożyczkowe – skąd się bierze ich popularność

W obecnej formule banki coraz rzadziej realizują zadania typowo kredytowe i prowadzą coraz mniej intensywną akcję kredytową. W porównaniu z początkiem XXI wieku, kiedy o dostanie pożyczki było wyjątkowo łatwo. Dzisiaj trzeba spełnić nieporównanie więcej wymogów, aby móc w ogóle ubiegać się o pomoc finansową banków. W związku z tym wiele osób, szczególnie te nieposiadające umowy o etat, decydują się skorzystanie z oferty firmy pożyczkowej.

Nie tylko umowa o pracę

W obecnej rzeczywistości wiele grup zawodowych nie może liczyć na uzyskanie typowej umowy o pracę. Są to często różne grupy wolnych zawodów, np. artyści, fotografowie, freelancerzy, copywriterzy. Zatrudnieni na liczne inne formy jak samo zatrudnienie, umowa o dzieło albo zlecenia – przeważnie w bankach nie mają najmniejszych szans na otrzymanie poważnego finansowania. Utrzymujący się z roli lub specjalnych sektorów produkcji także często są w bankach natychmiast odsyłani z kwitkiem.  Dlatego też wiele osób korzysta z szerokiej oferty firm pożyczkowych.

Dlaczego korzystamy z oferty firm pożyczkowych

Kwestia rodzaju zatrudnienia to tylko jeden z czynników, który powoduje, że chętnie zaciągamy pożyczki pozabankowe. Kolejna kwestią są istniejące już zobowiązania lub nie najlepsza historia kredytowa. W takiej sytuacji bank zazwyczaj odmawia nam udzielenia kredytu. Dla klientów ważny jest również fakt, że firmy pożyczkowe oceniając zdolność kredytową i wiarygodność finansowa klienta robią to zdalnie i bez jego obecności. Przyspiesza to znacząco cały proces, ale daje także większy komfort psychiczny i emocjonalny klientowi. Pożyczanie pieniędzy nie jest przyjemnym procesem, szczególnie jeśli ktoś ma być poddany ocenie, odpowiadać na dodatkowe pytania. Formularz rejestracyjny wniosku o przyznanie pożyczki online został więc przez większość firm sektora pozabankowego uproszczony do granic możliwości, aby nie stawiać klienta w niezręcznym położeniu. Dlatego też wiele parabanków jest poważna konkurencja dla banków.

Jak firmy pożyczkowe zdobywają klientów

Walka o każdego klienta przyjmuje w tym sektorze bardzo ostrą formę. Przekłada się to oczywiście na standard proponowanych usług finansowych. Im więcej firm chce przekonać do siebie jednego klienta, tym większe są upusty czy rabaty oferowane przez nie. Można więc liczyć nawet w skrajnych przypadkach na odroczenie pierwszej raty pożyczki na okres tygodnia czy miesiąca. Równie atrakcyjną formą promocji jest wyraźne obniżenie oprocentowania takiego kredytu. Równie atrakcyjna promocja jest pierwsza pożyczka za darmo. W takiej ofercie koszta pierwszej pożyczki zaciągniętej w danej firmie pożyczkowej są zerowe lub minimalne. Sprawdź również jakie są wady i zalety chwilówek.