Jakie zalety mają pożyczki zaciągane w parabankach?

Kiedy nagle potrzebujemy pieniędzy zwracamy się o pożyczkę do krewnych lub przyjaciół, częściej jednak wybieramy się do banku, aby otrzymać kredyt. Nie wszyscy mają jednak możliwość jego otrzymania ze względu na niską zdolność kredytową. W takiej sytuacji nie pozostaje nam nic innego, jak skorzystanie z oferty jednego z licznie działających w naszym kraju parabanków. Jakie są zalety pożyczek, których instytucje te udzielają?

Na pewno jedną z największych zalet tych pożyczek pozabankowych jest bardzo prosta procedura ich udzielania i brak zbędnych formalności. Bardzo rzadko instytucje te domagają się, aby pożyczkobiorca dołączył zaświadczenie od pracodawcy. Rzadko też wymagają one przedstawienia zaświadczenia o uzyskiwanych dochodach. Dzięki temu następuje skrócenie czasu oczekiwania na uzyskanie pożyczki, a procedura jest o wiele bardziej prosta. Wystarczy jedynie znaleźć telefon kontaktowy i umówić się na spotkanie. A z tym także nie ma najmniejszego problemu. Na spotkanie trzeba zabrać ze sobą jedynie dokument potwierdzający tożsamość. Akceptowane są zarówno dowody osobiste, jak i paszporty.

Pieniądze zostaną bardzo szybko wypłacone klientowi wprost do ręki lub przelane na jego konto. W bardzo wielu przypadkach od złożenia wniosku do otrzymania chwilówki lub pojawienia się jej na koncie mija kilkanaście minut. Wiele osób podkreśla, że jest to rozwiązanie niezwykle korzystne. Cała procedura przebiega sprawnie i szybko.

Biorąc pod uwagę, iż parabanki nie wymagają dołączania zaświadczenia o dochodach z ich oferty mogą skorzystać również osoby, które są zatrudnione bez umowy o pracę. W tradycyjnych bankach osoby te nie miałyby żadnych szans na pozytywne rozpatrzenie wniosku kredytowego. Dla tych osób parabank jest bardzo często jedyną możliwością zdobycia dodatkowych pieniędzy w awaryjnej sytuacji.
Opisane zalety nie świadczą o tym, iż pożyczki w parabankach to jedynie ciąg zalet. Mają one także wady. Największą jest bardzo wysokie oprocentowanie. Z pewnością więc osoby, których sytuacja finansowa odbiega dalece od stabilizacji powinny raczej zrezygnować z ich usług.