Bank czy chwilówka Twoje opcje w Internecie

Zastrzyk gotówki jest czasem potrzebny dosłownie każdemu, bo zalało mieszkanie, popsuł się komputer, rozchorowały się dzieciaki albo kilka tego rodzaju kataklizmów zdarzyło się naraz. Co robisz? Musisz sięgnąć po dodatkowe pieniądze, nie zawsze masz oszczędności, nie zawsze masz je w odpowiedniej kwocie. A od rodziny nie pożyczysz. Kolejnym krokiem jest więc sięgnięcie po kredyt gotówkowy przez Internet, albo pożyczkę online. Co wybierzesz?

Chciałabym, żeby była darmowa

W takim razie teoretycznie pozostaje Ci tylko pożyczka. Jeśli zaciągasz ją pierwszy raz i spłacisz w terminie to będzie kompletnie za darmo. Problem w tym, że terminy są krótkie, a wymagalność spłaty przypada z reguły już po 30 dniach. W innym przypadku to będzie kosztować. Jednak w banku też kosztuje. Mimo wszystko możesz być mile zaskoczony ofertą Getin Banku i ofertą darmowej pożyczki gotówkowej na 12 miesięcy. To nie marketing, to rzeczywiście jest darmowe. Pod warunkiem, że nigdy nie byłeś klientem banku i nie korzystałeś z jego produktów.

Jeśli nie możesz skorzystać w banku i tak będzie taniej

Tam RRSO nie przekroczy 20 kilku procent natomiast w sektorze pozabankowym procenty mogą być zawrotne. Co prawda nic się nie stanie jeśli wszystko będziesz spłacać terminowo. Tylko koszty będą wyższe, ale co jeśli powinie Ci się jednak noga? Wpadniesz w drakońską spiralę zadłużenia. Kredyt gotówkowy przez Internet nie sprawi Ci aż tylu kłopotów.

Mniejsze raty i dłuższy okres spłaty

To daje Ci każdy bank i udzielony w nim kredyt gotówkowy przez Internet. Zobowiązania możesz spłacać nawet kilka lat. W razie problemów ze spłatą, możesz negocjować z bankiem warunki, harmonogram spłaty albo nawet doprowadzić do ugody i umorzenia części zadłużenia. W systemie bankowym dysponujesz większą ilością instrumentów, które pomogą Ci radzić sobie zanim staniesz na nogi finansowo. Przykładowo debet na koncie też możesz uruchomić bez wychodzenia z domu.

Więcej pieniędzy

Gdy potrzebujesz gotówki na wielkie plany. To prawda, że banki ograniczają kwoty kredytowania kredytów udzielanych przez Internet. Ze 150 000 robi się nagle zaledwie 30 000 ale to i tak dużo więcej niż kilkaset lub kilka tysięcy z sektorze pozabankowym. To właśnie tu na tym polu przegrywają firmy pożyczkowe. Dlatego część z nich zaczęła jednak poszerzać swoją ofertę o produkty zbliżone do tych bankowych. Jednak wyższe kwoty są zarezerwowane dla firm, a nie dla klientów indywidualnych.

Biorąc więc kredyt gotówkowy przez Internet w banku bezapelacyjnie zyskujesz.